Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

NIVÓ STABL

Krátky opis
Tanečné predstavenie
Fotogaléria
Názov podujatia
NIVEAU STABLE - repríza v Divadle Študio tanca v Banskej Bystrici

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
24.06.2019

Popis projektu

réžia a choreografia: Lucia Holinová
námet a dramaturgia: Zuzana Očenášová Vasičáková
tanec a pohybový materiál: Lukáš Bobalík, Barbora Janáková, Renata Ptačin, Daniel Raček
hudba, scéna: Vlado Holina
svetelný dizajn: Robert Polák
kostým: Veronika Keresztesová
produkcia: RESERVA,o.z.
premiéra: 7.4.2019 v A4 - priestor súčasnej kultúry v Bratislave

Dunaj nám pripomína, že existuje široké neznesiteľné nebo. Ak sa aj odvážiš plávať, nikdy nevyplávaš na rovnakom mieste. Keď sa dostaneš do víru, zrazu nevieš kde je hore a kde dole, zachrániš sa len vtedy ak sa vzdáš. Nechaj sa vtiahnuť, to ti dá smer, nahmataj dno, odraz sa z celej sily a možno to stihneš s nádychom.
My ľudia od Dunaja vieme, čo je to mať rande s nesmiernosťou. Tu na strednom toku je už rieka pomerne stará. Všeličo so sebou prináša - brvná, kusy plechu, lode. Niečo nesie až k moru. Čo-to sa zachytí o brehy. Ostatné veci klesajú na dno. Tak ako naše telesné spomienky. Nad hladinu ich po čase vynesie náhodná okolnosť. Býva to prekvapivé, niekedy odporné, niekedy úľavné. Podľa toho či sme pripravení. Hladina sa na moment otvorí. Na chvíľu ustrnieme. O chvíľu je už zase pokoj - pod ním driemu veci

Názov prímateľa
RESERVA

Celkový rozpočet:
26 100,00 €

Výška podpory:
22 000,00 €