Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Mesiac autorského čítania

Krátky opis
Zámerom projektu je organizácia najväčšieho stredoeurópskeho literárneho festivalu. Cieľom projektu je ponúknuť návštevníkom špecifický formát literárneho festivalu, ktorý prebieha každý jeden deň, od 2.7.2019 do 1.8.2019. Hlavný program denne ponúka dve autorské čítania: zástupcu domácej línie (autor z Čiech, Ukrajiny, Poľska alebo Slovenska) a čestného hosťa - Rumunska.
Fotogaléria
Názov podujatia
Mesiac autorského čítania

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
04.03.2019 - 31.12.2019

Popis projektu

Festival prebieha 31 dní, každý večer prebieha autorské čítanie jedného spisovateľa buď z Česka, Ukrajiny, Poľska alebo Slovenska a jedného autora z krajiny, ktorá je guest of honor jednotlivých ročníkov. Rok 2019 patrí hosťujúcej krajine Rumunsko. V predchádzajúcich ročníkoch sa v rámci festivalu predstavili v Košiciach autori z Poľska, Slovinska, Luxemburska, Nemecka, Rakúska, Švajčiarska, Škótska, Ukrajiny, Španielska, Gruzínska a Turecka. Všetky čítania je možné sledovať naživo a neskôr prostredníctvom záznamu na internete. Snahou organizátorov je predstaviť kvalitnú súčasnú literárnu tvorbu. Ide väčšinou o ocenených autorov. Po každom autorskom čítaní je beseda a autogramiáda. Návštevnosť je pomerne vysoká a stála. Rumunskí autori putujú do piatich miest, začínajú v Brne, pokračujú do Košíc, Ostravy, Wroclavi, ukrajinského Ľvova. U autorov domácej línie je to rôzne. Medzinárodný festival sa nazýva aj festival druhých a tretích miest, nie sú to hlavné mestá.  

Mesiac autorského čítania sa za uplynulých osem rokov stal v Košiciach dôležitým tradičným letným podujatím, ktorý pútavou formou propaguje kvalitnú súčasnú literatúru. 


Názov prímateľa
Knižnica pre mládež mesta Košice

Celkový rozpočet:
22 000,00 €

Výška podpory:
20 200,00 €