Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Litera-túrou k zážitkom

Krátky opis
Litera-túrou k zážitkom z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Projekt je zameraný najmä na propagáciu literatúry a knižnej kultúry v rôznych formách, s presahom do rôznych vzdelávacích a umeleckých oblastí.
Fotogaléria
Názov podujatia
Spiaci aj soptiaci - vulkanickí velikáni

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
19.03.2019

Popis projektu

19.3. utorok 17:30
Spiaci aj soptiaci - vulkanickí velikáni
Cestopisná prednáška Zuzany Grochalovej, ktorá v Indonézii, pod Merapi - najaktívnejšou sopkou krajiny, strávila rok. Porozpráva nám lokálne legendy a mýty, ale aj o erupciách a zemetraseniach, o úrodnej pôde zo sopečného popola, na ktorej Indonézania pestujú najsladšie ananásy, ale aj ryžu a ďalšie plodiny. A tiež o obetných rituáloch, ktorými si miestni obyvatelia aj politici udobrujú bohov prebývajúcich v žeravých pažerákoch. 
Projekt Litera-túrou k zážitkom z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Organizuje Mestská knižnica.
Oddelenie hudobnej a umenovednej literatúry, Kapucínska 1


Názov prímateľa
Mestská knižnica v Bratislave

Celkový rozpočet:
2 635,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €