Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme slovenskú literatúru

Krátky opis
Čítajme slovenskú literatúru z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Projekt je zameraný na podporu a propagáciu domácej tvorby, prezentáciu nových kníh za účasti autorov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Poézia v letnej čitárni (Ábelová, Dolníková, Ondrejička)

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
09.07.2019

Popis projektu

9.7. utorok 18:00
Poézia v letnej čitárni (Ábelová, Dolníková, Ondrejička)
Účinkujú:
poetky M. Ábelová a S. Dolníková, moderuje Erik Ondrejička
Mirka Ábelová: Večný pocit nedele
Súčasný, bezprostredný jazyk, ktorý žije okolo nás v ústach ľudí, v prípade novej zbierky v ústach čerstvých matiek. Zbierka je členená na tri časti: 1. o (ne)plodnosti a smrti, 2. tehotenstvo v týždňoch, 3. večný pocit nedele počas materskej.
Simona Dolníková: Polychromatické jablko
Básnický debut rozdelený do 4 tematických cyklov s názvami: Leto v pôrodnici, Jeseň v tieni drôtu, 180 stupňové leto a Prvé svätenie jari. Polychromatické jablko svieti všetkými farbami pokušení a po odtrhnutí vyháňa do všetkých sfér života. Náhľad do myšlienok mladého človeka narodeného do mašinérie nového storočia, ktorý hľadá spôsob, ako sa stať človekom.

Letná čitáreň na nádvorí MKB, Klariská 16

Názov prímateľa
Mestská knižnica v Bratislave

Celkový rozpočet:
3 265,00 €

Výška podpory:
3 100,00 €