Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme slovenskú literatúru

Krátky opis
Čítajme slovenskú literatúru z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Projekt je zameraný na podporu a propagáciu domácej tvorby, prezentáciu nových kníh za účasti autorov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Eva Umlauf: Číslo na tvojom predlaktí je modré ako tvoje oči

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
08.07.2019

Popis projektu

8.7. pondelok 18:00
Eva Umlauf: Číslo na tvojom predlaktí je modré ako tvoje oči
Účinkujú: Eva Umlauf a Juraj Šebesta

Autorka rozpráva príbeh ženy, ktorá sa v roku 1942, päť dní pred Vianocami, narodila v židovskom pracovnom tábore v Novákoch. Eva Umlauf patrí medzi najmladších, ktorí majú na svojom predlaktí vytetované osvienčimské číslo. Verili, že po vojne začnú normálny život, no už o pár rokov sa ich dotkla totalitná (i antisemitská) ruka komunistického Československa. Kniha je žalujúcim prstom, ktorý ukazuje na najtemnejšie zákutia našej modernej histórie.

Letná čitáreň na nádvorí MKB, Klariská 16

Názov prímateľa
Mestská knižnica v Bratislave

Celkový rozpočet:
3 265,00 €

Výška podpory:
3 100,00 €