Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme slovenskú literatúru

Krátky opis
Čítajme slovenskú literatúru z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Projekt je zameraný na podporu a propagáciu domácej tvorby, prezentáciu nových kníh za účasti autorov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Kriminalistika a investigatíva v literatúre

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
02.07.2019

Popis projektu

2.7. utorok 18:00
Kriminalistika a investigatíva v literatúre
Účinkujú: autori Peter Nevolný, Václav Neuer, moderátor Dado Nagy
Peter Nevolný: Zabudnutí detektívi
Literárne spracovanie autentických kriminálnych prípadov v medzivojnovom období. Kniha mapuje prácu inšpektorov M. Filsingera, S. Lichtenfelda, priekopníka slovenskej kriminalistiky generála G. Pongrácza a ich kolegov: detektívne správy a spisy, dobové novinové správy.

Václav Neuer: Tiene minulosti
Minulosť neodpúšťa. Kostrový nález rozbehne vyšetrovanie a zavedie skupinu detektívov ďaleko do minulosti. Iné storočie, iný režim aj iná polícia? Mohol niekto zavraždiť vraha, ktorý navyše mal byť v emigrácii? Problémom je, že pamätníkov z čias Verejnej bezpečnosti je žalostne málo a potrebné spisy je ťažké nájsť. Ale je vôbec potrebné vyšetrovať už premlčanú vraždu?
Letná čitáreň na nádvorí MKB, Klariská 16

Názov prímateľa
Mestská knižnica v Bratislave

Celkový rozpočet:
3 265,00 €

Výška podpory:
3 100,00 €