Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Ondrej Sliacky: Turecká studnička (pracovný názov)

Krátky opis
Tie najkrajšie povesti z tureckých čias zozbieral a majstrovsky prerozprával Ondrej Sliacky.
Fotogaléria
Názov podujatia
vydanie knihy

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
01.07.2018 - 31.05.2019

Popis projektu

Viac ako jeden a pol storočia ohrozoval územia dnešného Slovenska krvavý tieň osmanského polmesiaca. Od pamätnej bitky pri Moháči v roku 1526, keď vojská sultána Sulejmana I. rozdrvili uhorskú armádu, až do oslobodenia Nových Zámkov v roku 1685 podnikali turecké hordy hrôzostrašný seriál nájazdov a lúpežných výprav na domovinu našich predkov. Ich útoky a rabovačky sa hlboko zapísali nielen do našej histórie, ale aj do nášho duchovného dedičstva. Veď ktorý slovenský kraj nemá vo svojej klenotnici piesne, príbehy a povesti o Turkoch? Tie najkrajšie povesti z tureckých čias zozbieral a majstrovsky prerozprával Ondrej Sliacky – od legendárnej trenčianskej studne lásky až po neuveriteľný príbeh o tom, ako dvaja rimavskosobotskí mládenci zachránili tureckého agu...

Názov prímateľa
Vydavateľstvo Matice slovenskej, s. r. o.

Celkový rozpočet:
9 740,00 €

Výška podpory:
3 890,00 €