Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
Nástupište 1-12 pozýva v piatok 28.júna o 18h na otvorenie výstavy Silikónový triceratops a digitálna žihľava Beáta Kolbašovská Šimon Meszároš Martin Kiman Jakub Pišek
Fotogaléria
Názov podujatia
Výstava / site specific dielo

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
28.06.2019 - 28.07.2019

Popis projektu

Digitálne univerzum sa denne zväčšuje, technológie sú upgradované exponenciálnym spôsobom, internet je miesto, kde zdieľa priestor to najsofistikovanejšie s tým najprízemnejším. Aj v gigantických zákutiach moderného sveta sa však dá nájsť hĺbka, poetika aj bizarná fantastika. Umelci si na výstave Silikónový triceratops a digitálna žihľava dávajú za cieľ nájsť túto poetiku a vyexportovať ju do interaktívnych objektov, inštalácií a projekcií.
Ich úlohou je dať realitu pod mikroskop, rozobrať, rozložiť a následne znova spojiť do nového celku, ktorý nachádza všade hravosť, a žije pre daný priestor a okamih. Silikónový triceratops a digitálna žihľava je priekopnícky pohľad na digitálny underground, soundartové experimenty a bizarnosti hypotetického futurizmu.
Štvorica umelcov tvorí tím, ktorý má za sebou viaceré projekty, špecializujúce sa na videoart, soundart, inštalácie a performance. Silikónový triceratops a digitálna žihľava má byť pokračovaním v ich tvorivej spolupráci. Výstava bude zameraná na hravosť v umení, dadaizmus v kontextoch moderných technológií a nových médií. Umelecké diela budú vo výstavnom priestore fungovať ako živý, z viacerých častí pozostávajúci organizmus, vykonštruovaný ako site specific gesammtkunstwerk.

Výstava vznikla ako výstup z rezidencie v Topoľčanoch.

Sprievodný vzdelávací program -komentovaný proces tvorby pre študentov stredných škôl.

Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
53 380,00 €

Výška podpory:
50 000,00 €