Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Zachovanie a ochrana tradičnej ľudovej kultúry a oživenie tradičných gemerských remesiel

Krátky opis
Cieľom projektu je zachovanie a ochrana gemerských remesiel .
Fotogaléria
Názov podujatia
X. Tvorivé dielne pre dospelých

Miesto konania / kraj
Krásnohorská Dlhá Lúka / Rožňava

Termín konania
29.06.2019 - 30.06.2019

Popis projektu

Účastníci remeselníckych tvorivých dielní sa v priebehu trvania projektu naučia zhotovovať ľudovoumelecké výrobky z rôznych materiálov a osvojiť si základy, prípadne zvýšiť úroveň zručnosti vo vytýčených tradičných ľudových remeslách a to pod vedením špecializovaných lektorov a taktiež získavajú nové poznatky a vymieňajú si odborné skúsenosti z oblasti tradičnej ľudovej kultúry.

Názov prímateľa
Združenie gemerských remeselníkov - Gömöri Kézművesek Társulása

Celkový rozpočet:
12 000,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €