Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Paráda ku Svetovému dňu utečencov

Krátky opis
Cieľom projektu je vytvárať priestor pre rôzne menšiny na prezentáciu ich života a kultúry, scitlivovať širokú verejnosť k rešpektu k rozmanitosti. Hlavným cieľom Nedeľných Parád je podporovať interkultúrnu výmenu medzi väčšinovou spoločnosťou a komunitami cudzincov a zvyšovať tak povedomie širokej verejnosti o migrantoch a ich živote na Slovensku.
Fotogaléria
Názov podujatia
Nedeľná Paráda pri príležitosti Svetového dňa utečencov

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
16.06.2019

Popis projektu
Okrem pestrého kultúrneho a komunitného programu sme si pre vás pripravili o 17:00 aj Dáždnikový pochod mestom a o 18:00 zážitok v podobe divadla Fórum, ktoré z vás urobí čiastočných hercov a budete zdieľať divadelné dosky s ľuďmi najrôznejších národností žijúcich na Slovensku (podujatie je v angličtine). 

Čaká na vás:

Interkultúrny futbalový turnaj pred Starou tržnicou/ Divadelné predstavenie Domov (Kde je ten tvoj?)/ Vystúpenie Kataríny Málikovej/ Koncert Stana Počajiho a jeho hostí/ Tanečný workshop s Aron Mitu/ Varenie naživo s cudzincami/ Holič Waleed/ Performance a diskusia s Amnesty International a ich hosťami/ Človek v ohrození v Lab.cafe/ Výstava Anny Frankovej so sprevádzaním stredoškolákmi/ Slam poetry v anglickom jazyku/ [fjúžn] walk – komentovaná prechádzka po Bratislave očami cudzincov/ Prezentácia bahájskej, afgánskej, ukrajinskej, albánskej, somálskej komunity a ďalších/ Perzské, blízkovýchodné a indické gastro/ Workshopy a program pre deti/ a mnoho ďalšieho.


Tu sa dozviete všetky potrebné informácie:  https://www.facebook.com/events/2319832311570310/" target="_blank" rel="noopener noreferrer" data-auth="NotApplicable">https://www.facebook.com/events/2319832311570310/"

Názov prímateľa
Nadácia Milana Šimečku

Celkový rozpočet:
2 900,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €