Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Autorské čítania Medziriadky

Krátky opis
Literárne čítania Medziriadkov prezentujú súčasných slovenských autorov a autorky spojením etablovaného autora s mladým autorom – medziriadkarom alebo medziriadkarkou. Na Bratislavskom knižnom festivale (BRaK) sa vám v tomto koncepte predstavia básnik, prozaik a porotca Medziriadkov Petr Borkovec a ocenená autorka Lucia Čurillová. Moderuje Soňa Uriková.
Fotogaléria
Názov podujatia
Autorské čítanie - Petr Borkovec a Lucia Čurillová

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
15.06.2019

Popis projektu

Petr Borkovec (1970) sa narodil v Louňovicích pod Blaníkem. Je dramaturg pražského café Fra. Píše pravidelné stĺpčeky pre časopis Full Moon, rozhlasovú stanicu Vltava, server iliteratura a slovenskú revue Fraktál. Jeho zatiaľ poslednými knihami sú zbierka poviedok Lido di Dante (2017), básnická zbierka Herbář k čemusi horšímu (2018). 
Prekladal poéziu Vladislava Chodaseviča, Vladimira Nabokova, Jevgenija Rejna, Josifa Brodského, Jurija Odarčenka ai.  S Matyášom Havrdom preložil Sofoklovho Kráľa Oidipa a Aischylovu Oresteiu. 
Získal a zúčastnil sa viacerých štipendií a štipendijných pobytov: Ottensheim, Krems (2000, 2016), Saint-Nazaire, Graz, Brusel, Vollezelle, Černivci, Bratislava, Lipsko; 2004/5 ročné štipendium DAAD v Berlíne („Writer in Rezidence“).
Je držiteľom mnohých ocenení: Cena Jiřího Ortena (1994), Norbert-C.- Kaser-Preis (2001), Hubert-Burda-Preis (2001), 5. Poetik-Dozentur zur Literatur Mitteldeutschlands, Drážďany (2003); Prémia Tomáše Hrácha /s M. Havrdom/ (2004); Fedrigoni Card Couture Award (2017; /s. A Tachezy/), nominácia Magnesia Litera za poéziu (2019).


Lucia Čurillová sa narodila v roku 2002 v Bratislave. Po základnej škole vyskúšala osemročné a bilingválne gymnázium na GJH a skončila na LEAF Academy. Po strednej škole by sa rada venovala oblasti enviromentálneho práva alebo diplmomacie, ale dúfam, že sa jej niekedy podarí vydať aj vlastnú zbierku. Na Medziriadkoch získala 1. miesto v kategórii poézie stredoškolákov.

Názov prímateľa
Medziriadky

Celkový rozpočet:
3 190,00 €

Výška podpory:
2 900,00 €