Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Účasť Zboru bl. P. P. Gojdiča na 37. ročníku Medzinárodného zborového festivalu v Preveze v Grécku

Krátky opis
Už 37. krát sa v meste Preveza V Grécku uskutoční Medzinárodný zborový festival a súťaž,,Internatinal Choral Festival of Preveza ", na ktorom bude našu krajinu reprezentovať Gréckokatolícky chrámový zbor bl. Petra Pavla Gojdiča z Vranova nad Topľou. Festival pripravil širokú škálu zborového umenia v podaní mnohých zoskupení z 12 krajín z celého sveta ako USA, Rusko, Poľsko, Izrael, Nemecko, Bulharsko, ktoré budú súťažiť a zároveň prezentovať svoju domovinu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Účasť Zboru bl.P.P.Gojdiča na 37. ročníku Medzinárodného zborového festivalu v Preveze v Grécku

Miesto konania
Grécko

Termín konania
04.07.2019 - 07.07.2019

Popis projektu

Medzinárodný zborový festival  v Preveze v Grécku sa uskutoční 4.7. - 7.7.2019 už 37. krát a privíta umelecké zoskupenia z 12 krajín sveta. Za Slovensko sa predstaví Gréckokatolícky chrámový zbor bl. Petra Pavla Gojdiča z Vranova nad Topľou na 3 koncertoch. Svojím zameraním na duchovnú hudbu v staroslovienskom  jazyku ponúkne krásu východnej liturgie ako nášho kultúrneho dedičstva.  Program festivalu je rozvrhnutý do 4 dní, počas ktorých budú jednotlivé zbory súťažiť a prezentovať svoju krajinu pred medzinárodnou odbornou porotou  na rôznych miestach v meste Preveza. Festival začne  sprievodom zúčastnených zborov v meste a úvodným cermoniálom, na ktorom budú jednotlivé zbory verejne predstavené a zaznie koncert  v podaní Zboru Hudobného a baletného konzervatória z Ľubľany zo Slovinska. Organizátorom 37. ročníka festivalu a súťaže je zbor Armónia z Prevezy pod záštitou mesta Preveza. 


Názov prímateľa
Gréckokatolícky chrámový zbor bl. P. P. Gojdiča

Celkový rozpočet:
10 790,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €