Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrno-vzdelávacie aktivity Priestor Súčasného Tanca 2019

Krátky opis
Tanečno-pohybový workshop prináša podporu vzťahu medzi dieťaťom a rodičom skrz pohybovú komunikáciu a radosť z pohybu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Dancefabrik pre deti a rodičov

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
30.06.2019

Popis projektu

Tanečno-pohybový workshop prináša podporu vzťahu medzi dieťaťom a rodičom skrz pohybovú komunikáciu a radosť z pohybu.

V jednoduchosti je krása, áno aj v tanci je jej veľa. Príďte na pohybový workshop, z ktorého budete odchádzať pekní, teda takí, akí ste. Podstatná je radosť z pohybu, nie dokonalá estetická forma.

Základom workshopu je neverbálna komunikácie medzi dieťaťom a rodičom skrz telo, pohyb, dotyk, či dych. Byť k sebe vnímaví, dôverovať si. Sprevádzať v pohybe svoje dieťa, alebo sa nechať ním viesť. Naladiť sa na rovnaký pohyb, či spoločné dýchanie. Spoločne skrz pohyb tvoriť.
Pohybové hry, ktoré podporujú prirodzený prejav, predstavivosť, tvorivosť a vnímanie vlastného tela. Budeme objavovať rôzne možnosti pohybu v priestore vo dvojiciach (dieťa a rodič) alebo v skupine.

Vhodné pre deti vo veku: 3 až 8 rokov.
Vstup: dieťa 3,00 €/dospelí zdarma / BlackBox
čas: 16.00-17.30
Rezervujte si miesto emailom na: pst.kosice@gmail.com alebo telefonicky: 0911 811 095 (Michaela Sabolová). Kapacita je obmedzená.

Je vhodné si priniesť pohodlné oblečenie na prezlečenie. Ak ešte rodičom nie ste môžete zobrať svoju neter, či synovca. Starí rodičia sú tiež vítaní. Predošlé tanečné skúsenosti nie sú potrebné. Lektorkou, alebo skôr sprievodkyňou workshopom, bude Michela Sabolová z PST - Priestor Súčasného Tanca o.z..

Lektor:
Michaela Sabolová sa od scénického tanca dostala k súčasnému tancu a performatívnemu umeniu. Venuje sa tanečným aktivitám, ktoré zastrešuje iniciatíva PST-Priestor Súčasného Tanca o.z.. Je absolventkou bakalárskeho štúdia v odbore Liečebná pedagogika a školy Vedomého Pohybu Reny Milgrom (Praha, Česka republika). V súčasnosti je účastníčkou Certifikovaného vzdelávacieho programu Laban/Bartenieff Fundamentals studies (Berlín, Nemecko). Pri svojej práci prepája súčasný tanec s týmto somatickým systémom.

PST - Priestor Súčasného Tanca o.z.: Iniciatíva na rozvoj súčasného tanečného umenia v meste Košice.
"Veríme, že tanec podporuje seba-rozvoj človeka, kultiváciu nie len tela, ale aj ducha a tým prispieva k tvorbe príjemného prostredia pre jednotlivca ako aj celú spoločnosť."


fb event: https://www.facebook.com/events/352061038805449/

" target="_blank">https://www.facebook.com/events/352061038805449/">https://www.facebook.com/events/352061038805449/

Názov prímateľa
PST- Priestor Súčasného Tanca o.z.

Celkový rozpočet:
5 225,00 €

Výška podpory:
4 500,00 €