Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ŠTIAVNICA NIELEN STRIEBORNÁ alebo Šľachtici, básnici a permoníci

Krátky opis
Autorské pouličné pochôdzkové divadlo z histórie mesta o hľadaní súčasného pokladu Banskej Štiavnice. Mysteriózna legenda o osude bohatej meštianky Barbory Rösselovej v podaní hereckej skupiny Stratený groš Ansámblu nepravidelného divadla.
Fotogaléria
Názov podujatia
ŠTIAVNICA NIELEN STRIEBORNÁ alebo Meštiaci, básnici a Náckovia

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
01.06.2019 - 01.09.2019

Popis projektu

Putovanie hercov a divákov so živou hudbou, spevom, tancom za károu šťastia. 14 zastavení na trase Radničné námestie (Immaculata) – Námestie sv. Trojice – Joergesov dom – Starozámocká ulica – Starý zámok (vnútri okolo areálu). Putujú: Ľudmila Klimková, Marian Kološta, Markéta Dulavová, Jakub Malota, Dušan Krnáč, Marián Andrísek, Janko Fašánek (alt. Ivana Šavoltová), Hanka Šavoltová, dobrovoľníci & pes Cyril. Premiéra: 1. júna 2019 o 16: 00. reprízy: 15. a 22. júna, 20. júla, 4. a 17. augusta a 1. septembra 2019 (celkom 6x). VSTUP VOĽNÝ!

Názov prímateľa
Ján Fakla

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
1 824,00 €