Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

13. Medzinárodný detský folklórny festival "Deti pod Poľanou".

Krátky opis
Medzinárodný detský folklórny festival je prezentáciou detských folklórnych súborov a je zameraný na detského, ale aj dospelého diváka. Hlavným zámerom je propagácia a upevňovanie folklórneho umenia u detí a mládeže v našom meste a okolitých obciach, vzbudiť väčší záujem o národné kultúrne dedičstvo a tým ho zachovať pre ďalšie generácie stále živé.
Fotogaléria
Názov podujatia
13. Medzinárodný detský folklórny festival "Deti pod Poľanou".

Miesto konania / kraj
Hriňová / Detva

Termín konania
21.06.2019 - 23.06.2019

Popis projektu

Medzinárodný detský folklórny festival je prezentáciou detských folklórnych súborov a je zameraný na detského, ale aj dospelého diváka. Hlavným zámerom je propagácia a upevňovanie folklórneho umenia u detí a mládeže v našom meste a okolitých obciach, vzbudiť väčší záujem o národné kultúrne dedičstvo a tým ho zachovať pre ďalšie generácie stále živé. Cieľom je taktiež nadviazať nové priateľstvá medzi jednotlivými účastníkmi, prípadne položiť základ recipročných výmen medzi domácimi a hosťujúcimi kolektívmi.  O domácku atmosféru festivalu sa už tradične postará sobotňajšie poobedie v obci Látky, kde pod taktovkou rodičov sa vyvárajú rôzne druhy guľášov, ako maškrta slúžia domáce koláče a vyvrcholením je varenie tradičných bryndzových halušiek pre všetkých účastníkov festivalu. Nakoľko záverečný deň festivalu je integrálnou súčasťou tradičného Petro -pavlovského jarmoku, o značnú divácku kulisu je postarané.

Názov prímateľa
Detský folklórny súbor Hviezdička

Celkový rozpočet:
3 900,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €