Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tancom naprieč generáciami

Krátky opis
Viacgeneračné predstavenie „Alica v krajine zázrakov“ je spoločným výstupom pravidelných tanečných dielní pre deti i dospelých, realizovaných v Centre pohybu a tanca Labyrint v Žiline. Vzniká v rámci projektu „Tancom naprieč generáciami" s cieľom prepojiť naše tanečné aktivity a vytvoriť tak priestor pre zdieľanie rôznych metodológii a tvorivých prístupov k tancu a pre medzigeneračnú výmenu. Zároveň chceme prispieť k budovaniu pozitívneho vzťahu k tancu a tvorivému pohybu v každom veku.
Fotogaléria
Názov podujatia
Alica v krajine zázrakov - viacgeneračné predstavenie

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
17.06.2019 - 19.06.2019

Popis projektu

V predstavení účinkujú deti z tanečných dielní vo veku od 4 do 9 rokov, mládež a dospelí z pravidelných otvorených tréningov súčasného tanca a ženy z tanečnej skupiny Mitis Dea, zameranej na variácie klasického a orientálneho tanca.

V snahe využiť potenciál našej organizácie a venovať sa tomu, čo máme najradšej – teda tancu,  sme sa do tvorby pustili vo februári. Predsavzali sme sa zlepšiť komunikáciu a výmenu, počnúc našou internou – medzi lektorkami a rôznymi zameraniami tanečných aktivít, cez výmenu účinkujúci – divák, po medzigeneračnú a sociálnu v rámci lokálnej komunity. Cesta je v tomto prípade rovnako dôležitá ako samotný cieľ; tvorivý proces, ktorého sú rovnocennou súčasťou lektorky i účastníčky a účastníci našich dielní, bol pre nás rovnako dôležitý ako samotné predstavenie.

Výsledok tejto spolupráce a výmeny uvedieme v pondelok 17. júna a v stredu 19. júna 2019 o 17,00 v Bábkovom divadle Žilina.   

Tvorivý tím: Anna Mamojková, Bashka Jombíková, Zuzana Burianová, Zuzana Lásková, Ela Pinzíková a deti, mládež a dospelí z tanečných dielní v Labyrinte.

Obidve predstavenia sú zdarma, svoje miesto si však treba rezervovať. Lístky si možno vyzdvihnúť na recepcii v Labyrinte.

Tešíme sa na Vás! 

Názov prímateľa
Tanečné divadlo Alternatív

Celkový rozpočet:
10 150,00 €

Výška podpory:
4 800,00 €