Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

STRE(E)T PD - pouličný multižánrový festival

Krátky opis
Dvojdňový festival zameraný na prezentáciu prievidzských umelcov v oblasti hudby, výtvarného umenia, divadla, tanca, literatúry a filmu. Na festivale sa predstavia prievidzské i regionálne hudobné skupiny - divadelný súbor, tanečný súbor, výtvarníci, tvorcovia filmu, literáti, ktorí pôsobia v regióne i prievidzskí rodáci.
Fotogaléria
Názov podujatia
STRE(E)T PD - pouličný multižánrový festival

Miesto konania / kraj
Prievidza / Prievidza

Termín konania
21.06.2019 - 22.06.2019

Popis projektu

Stre(e)t PD je druhým ročníkom netradičného multižánrového pouličného festivalu, cieľom ktorého je oživiť prievidzské námestie a priľahlé ulice netradičnými umeleckými aktivitami s dôrazom na neformálnu, alternatívnu a menšinovú kultúru vjednotlivých žánroch neprofesionálneho umenia. Jeho osobitnou ambíciou je prezentácia širokej verejnosti menej známych prievidzských umelcov a rodákov ako alternatíva k tzv. klasickej, tradičnej, či "kamennej" kultúre. Osobitným cieľom je vďaka načasovaniu festivalu na začiatok letnej sezóny odštartovať letný kultúrny život v centre Prievidze a pritiahnúť do jej centra obyvateľov sídlisk, návštevníkov mesta i turistov. Osobitným  počinom festivalu sledujúcim novú tradíciu bude ocenenie významnej prievidzskej  rodáčky - Marcely Laiferovej -  umiestnením motta z jej piesne  na jednej z lavičiek na Námestí slobody. Hlavným organizátorom projektu je združenie K-2000, jeho spoluorganizátormi Mesto Prievidza a kultúrne centrum Art point

Názov prímateľa
K-2000

Celkový rozpočet:
4 200,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €