Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Cassovia folkfest 2019

Krátky opis
38. ročník medzinárodného folklórneho festivalu v Košiciach
Fotogaléria
Názov podujatia
Cassovia folkfest

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
20.06.2019 - 23.06.2019

Popis projektu
Cassovia folkfest nadväzuje na dlhoročnú tradíciu konania folklórnych podujatí v metropole východného Slovenska v meste Košice. Je zameraný na prezentáciu tradičnej kultúry regiónov Košického samosprávneho kraja, Slovenska a európskych krajín. Hlavným cieľom festivalu je prezentovať tradičnú ľudovú kultúru Slovenska a iných národov širokej verejnosti a hľadať nové postupy pre prezentáciu tradičnej kultúry.
V tomto roku sa festival ponesie v duchu tradičných hodnôt. Návštevníci si budú môcť vychutnať atmosféru Jarmoku remesiel na Hlavnej ulici, či zúčastniť sa na v poradí 7. pokuse o slovenský rekord v tancovaní karičky. Tohto roku tancujeme KARIČKU s ČARDÁŠOM.Hlavný program bude prebiehať počas víkendu v obciach Čaňa a Valaliky. Prírodné prostredie, domáce a zahraničné folklórne súbory či atmosféru Jánskej noci si užijú nie len dospelí ale aj deti.
V roku 2019 sa môžete tešiť na:
  • Zemplínsku karičku- 7. ročník pokusu o slovenský rekord
  • Jarmok remesiel s ukážkami remeselnej práce a sprievodnými podujatiami
  • Zahraničné folklórne súbory zo Slovinska a Poľska
  • Školu tanca, tanečnú zábavu
  • Jánsky večer
  • Program folklórnych skupín z Košíc a okolia
  • Program detských folklórnych súborov z Košíc

Viac informácii o programe na stránke www.folkfest.sk

Názov prímateľa
Kultobin, spol. s.r.o.

Celkový rozpočet:
13 400,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €