Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prezentácia ľudových tradícií a folklóru - ženská spevácka skupina HOLEŠKA

Krátky opis
Sprístupnenie tradičnej ľudovej tvorby z myjavských kopaníc. Spevácke vystúpenie amatérskej speváckej skupiny Holeška
Fotogaléria
Názov podujatia
Okresná prehliadka seniorských speváckych skupín

Miesto konania / kraj
Nové Mesto nad Váhom / Nové Mesto nad Váhom

Termín konania
08.06.2019

Popis projektu

Bohatá a dodnes živá ľudová kultúra myjavských kopaníc je  inšpiračným zdrojom práce pre neprofesionálnu spevácku skupinu Holeška, ktorá svojou činnosťou reprezentuje ľudové tradície a folklór z regiónu Myjavy, Brezovej pod Bradlom, Vrbového, Krajného a okolia. Spevácka skupina bola založená v roku 2007 a od svojho vzniku reprezentuje obec Prašník na rôznych kultúrnych podujatiach.

Na podujatí sa spevácka skupina Holeška predstaví spolu s ďalšími seniorskými skupinami.


                                                                

Názov prímateľa
Obec Prašník

Celkový rozpočet:
3 740,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €