Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Idú hudci dolinou 2019

Krátky opis
Krajská postupová súťaž a prehliadka hudobného folklóru dospelých Idú hudci dolinou.
Fotogaléria
Názov podujatia
Idú hudci dolinou

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
16.06.2019

Popis projektu

V nedeľu 16. júna 2019 od 15.00 sa bude priestormi Krajského osvetového strediska v Nitre niesť ľudová pieseň a spev. Krajské osvetové stredisko organizuje krajskú postupovú súťaž a prehliadku hudobného folklóru dospelých Idú hudci dolinou. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Hlavným cieľom súťaže je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecko-odborný rast kolektívov a jednotlivcov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie hudobného folklóru.

Počas súťažného programu vystúpia so svojimi programovými číslami ľudová hudba FS Furmani z Nitry, Terchovská muzika z dolniakov z Preselian, spevácka skupina z FS Furmani z Nitry, ŽSSk Vranky z Nitry, SSk Trnky z Tlmáč, FSk Krnčianka z Krnče, sólisti speváci Michaela Kertészová z Nitry, Kristína Kotorová z Hronského Beňadiku, Nikola Lebocová z Podlužian, Eva Hanková ml. z Krnče, Ivan Paška z Preselian a sólista inštrumentalista Mário Pavel z Veľkého Zálužia. Jednotlivé vystúpenia bude hodnotiť 4-členná odborná porota v zložení Alžbeta Lukáčová, Táňa Salajová, Marián Járek a Bernard Garaj. Po programe bude pre vedúcich skupín a jednotlivcov rozborový seminár, kde im odborná porota poskytne prípadné rady a návrhy na vylepšenia programových čísel. Ostatní účastníci a diváci sa naučia piesne z obce Papradno pod vedením členov FSk Podžiaran z Papradna, ktorá vystúpi v rámci programu aj ako hosť. Počas celého dňa budú prebiehať ukážy tradičných remesiel. Na záver vyhlásime víťazov v jednotlivých kategóriách, postupujúcich do celoštátneho kola súťaže Vidiečanova Habovka, ktoré sa bude konať 16. - 17.11.2019 v Habovke.

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
3 600,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €