Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Remeslo v meste

Krátky opis
Farbiarky dom, situovaný neďaleko centra mesta Dolný Kubín ožije remeslom. V mesiacoch jún až september budú mať návštevníci možnosť. Vidieť remeselníkov pri práci, vyskúšať si predvádzané remeslo a čo to sa dozvedieť od etnografiek Oravského múzea.
Fotogaléria
Názov podujatia
Remeslo v meste

Miesto konania / kraj
Dolný Kubín / Dolný Kubín

Termín konania
09.06.2019 - 22.09.2019

Popis projektu

Farbiarsky dom, ktorý je u verejnosti známy ako Florinov dom ožije remeslom. Každú druhú nedeľu v mesiacoch jún až september Vás čaká iné zaujímavé remeslo, ktoré si budete môcť vyskúšať a čo to sa o ňom dozvedieť.


Harnonogram:

REMESLO V MESTE

9.6.2019               Výroba a zdobenie tradičných medovníkov

23.6.2019            Spracovanie ľanu

7.7.2019               Tkáčstvo

21.7.2019            Modrotlač

4.8.2019               Spracovanie vlny

18.8.2019            Trstenská keramika

8.9.2019               Rezbárstvo

22.9.2019            Výroba tradičných hudobných nástrojov

 

Prezentácia remesiel bude prebiehať za každého počasia v čase 10:00 -17:00 v priestoroch Florinovho domu v Dolnom Kubíne. Návštevníci budú mať možnosť čo to sa dozvedieť o danom remesle od odborných pracovníkov Oravského múzea a naživo vzhliadnuť a vyskúšať si prácu remeselníkov.


Názov prímateľa
Oravská muzeálna spoločnosť

Celkový rozpočet:
1 620,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €