Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hrajte nám husličky a 45.výročie DFS Ratolesť

Krátky opis
Detský folklórny festival "Hrajte nám husličky" sa koná 8.6.2019 na amfiteátri v Detve. Je to piaty ročník, kde sa predstavia všetky detvianske detské folklórne kolektívy DFS Ratolesť, DFS Slniečko, DFS Detvanček, DS Vrtielko. Hosťom programu je DFS Jabúčko z Jablonového. Tohto roku je súčasťou festivalu aj 45.výročie vzniku DFS Ratolesť.
Fotogaléria
Názov podujatia
Hrajte nám husličky a 45.výročie DFS Ratolesť

Miesto konania / kraj
Detva / Detva

Termín konania
08.06.2019

Popis projektu

Už po piaty krát sa otvoria brány detvianskeho amfiteátra pre detské folklórne kolektívy z Podpoľania a pozvaného hosťa festivalu. Tento ročník je výnimočný tým, že náš DFS Ratolesť oslavuje 45. výročie svojho založenia. Pozvanie na účinkovanie prijali: DFS Detvanček, DFS Slniečko, DS Vrtielko, DFS Jabúčko z Jalonového a samozrejme my, DFS Ratolesť. Každý rok sa snažíme pozvať kolektívy z nášho regiónu, ale pre tento rok sme urobili program s domácimi kolektívmi, lebo náš súbor oslavuje narodeniny. V galaprograme, ktorý začína o 17.00 hod na amfiteátri sa predstaví 160 účinkujúcich. Po krátkej prestávke, ktorá bude slúžiť na úpravu scény sa predstavia bývalí a súčasní členovia DFS Ratolesť svojim programom. Po programe sa všetci účinkujúci a pozvaní hostia stretnú pri posedení ľudovej hudby vo folklórnom stane v areály amfiteátra.  Sprievodným podujatím je škola tanca a tvorivé dielne. Tieto aktivity budú prebiehať do 15.00 hod v priestoroch festivalu.


Plagát a pozvánky na festival sú umiestnené na webových stránkach mesta, DSF Ratolesť, v týždennícku Zvolensko-Detviansko-Krupinsko.  Upútavka na program ide ako pozvánka na Rádiu-Regina-Stred. Plagáty podujatia sú umiestnené na reklamných plochách v obciach Podpoľania.

Názov prímateľa
Detský folklórny súbor Ratolesť

Celkový rozpočet:
3 500,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €