Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

SPIEVANKY POD POĽANOU - 50. ročník regionálneho festivalu detí v speve ľudovej piesne

Krátky opis
Projekt je zameraný na objavnosť stále ešte skrytého fondu podpolianskych ľudových piesní a vyhľadávanie talentov tohto hudobného žánru. Počas 50 rokov podujatie pomohlo zveľadiť archív nositeľov informátorov piesňového materiálu Podpoľania a detských interpretov ľudovej piesne. A to nielen pre detvianske kolektívy, ale aj pre folklórnu obec na Slovensku. Sprievodnou ľudovou hudbou v počiatkoch bola ĽH Ďatelinka s primášom Ondrejom Molotom a 30 rokov detských spevákov sprevádza ĽH Jara Hazlinger
Fotogaléria
Názov podujatia
SPIEVANKY POD POĽANOU - 50. ročník regionálneho festivalu detí v speve ľudovej piesne.

Miesto konania / kraj
Detva / Detva

Termín konania
04.02.2019 - 30.12.2019

Popis projektu

Samotnému uvedeniu festivalu predchádza výberový konkurz žiakov od 6 do 15 rokov zo základných škôl v regióne Zvolen, počet postupujúcich je 37 - z Detvy, Hriňovej, Kriváňa, Očovej, Sliača, Zvolena, Slatinských Lazov. Nasledujú zhrávky s ĽH Jara Hazlingera. Cieľom organizátora, je neustála snaha zmapovania piesňového materiálu na Podpoľaní a objavnosť talentov. Hosťom festivalu budú bývalí víťazi: Anna Klimová - vedúca a sólistka ŠS FS Detva, Božena Ferancová Berkyová - sólistka opery SND, pedagóg VŠMU, Miroslav Kapec - člen ĽH Jara Hazlingera, primáš FS Partizán. Odbornú porotu tvoria: PhDr. Igor Danihel - riaditeľ POS Zvolen, Mgr. Miriam Kubandová - hudobná redaktorka RTVS Rádio Regina Stred, doc. Ing. Karol Kočík CSc. - jedinečný inštrumentalista. Celkový prínos projektu pre organizátora znamená uchovávanie a objavnosť piesňového materiálu, ako aj samotných interpretov.


Názov prímateľa
Kultúrne centrum Andreja Sládkoviča v Detve

Celkový rozpočet:
2 700,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €