Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Saxofón - nástroj vážnej hudby

Krátky opis
Koncert je venovaný saxofónu ako nástroju mnohých farieb a zvukov. Uskutoční sa na Námestí sv. Egídia v Poprade, začiatok o 15:00 hod.
Fotogaléria
Názov podujatia
Kultúrne leto v Poprade

Miesto konania / kraj
Poprad / Poprad

Termín konania
23.07.2017

Popis projektu
Koncert je venovaný saxofónu ako nástroju mnohých farieb a zvukov.
Saxophone Syncopators na koncerte odohrajú diela klasikov od obdobia romantizmu až po súčasnosť. V repertoári majú však aj veselý, uchulahodiaci a hravý ragtime v úprave pre štyri saxofóny.


Hrajú na originálne historické hudobné nástroje z 30-tych rokov minulého storočia, čím vytvárajú mäkký príjemný zvuk tohto nástroja.


Obsadenie:
Pavol Hoďa - soprán / alt saxofón
Frederika Babuliaková - alt saxofón
Ján Gašpárek - tenor saxofón
Ladislav Fančovič - barytón saxofón, aranžmány

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Vstup voľný
Názov prímateľa
Občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby

Celkový rozpočet:
10 423,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €