Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Saxofón - nástroj vážnej hudby

Krátky opis
Klasické diela vážnej hudby od roku 1857 až po súčasnosť v origináli skomponované pre saxofónové kvarteto v kombinácii s hravým ragtime v aranžmánoch pre saxofónové kvarteto. Koncert sa uskutoční v Múzeum kultúru Chorvátov na Slovensku, začiatok o 18:00 hod.
Fotogaléria
Názov podujatia
Kultúrne leto v Devínskej Novej Vsi

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
16.07.2017

Popis projektu
Klasické diela vážnej hudby od roku 1857 až po súčasnosť v origináli skomponované pre saxofónové kvarteto v kombinácii s hravým ragtime v aranžmánoch pre saxofónové kvarteto.

SAXOPHONE SYNCOPATORS je unikátne saxofónové kvarteto, ktoré sa venuje interpretácii skladieb vážnej hudby, ktoré boli pre takéto nástrojové obsadenie skomponované (Alexander Glazunov, Eugen Suchoň, Jean Baptiste Singeleé, Jevgenij Iršaj, Eugéne Bozza).
Okrem vážnej hudby sa kvarteto špecializuje aj na autentickú interpretáciu hudobného žánru ragtime v aranžmánoch pre štyri saxofóny. Aranžmány týchto skladieb pochádzajú z rokov 1910 až 1920, kedy saxofón ako hudobný nástroj zažíval svoj najväčší vývoj, a stal sa veľkou inšpiráciou pre interpretov aj pre hudobných skladateľov.

Obsadenie Saxophone Syncopators:
Pavol Hoďa – soprán, alt saxofón
Frederika Babuliaková - alt saxofón
Ján Gašpárek - tenor saxofón
Ladislav Fančovič - barytón saxofón, aranžmány

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Názov prímateľa
Občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby

Celkový rozpočet:
10 423,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €