Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Zázračné kľúče od hravého čítania - ako nestratiť detského čitateľa alebo ako sa nestratiť v detskej literatúre - 3. vzdelávací cyklus

Krátky opis
Zázračné kľúče Márie Ďuríčkovej je komponovaný workshop, ktorý približuje detstvo, život a tvorbu významnej slovenskej spisovateľky.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zázračné kľúče Márie Ďuríčkovej - literárno-hudobný workshop k 100. výročiu narodenia spisovateľky

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
17.06.2019

Popis projektu

Program sa realizuje v rámci vzdelávacieho projektu Zázračné kľúče od hravého čítania alebo Ako nestratiť detského čitateľa a ako sa nestratiť v detskej literatúre. Detský čitateľ sa hravým spôsobom dozvie o detstve spisovateľky, o jej láske ku knihám, spozná rozmanitosť ľudovej slovesnosti- folklóru, veršovačky, povedačky, riekanky, hry i rozprávky, aby nakoniec vošiel do Zlatej brány, ktorá "môže byť vstupnou bránou do sveta literatúry, do sveta poézie i umeleckej prózy, ku ktorým sa dieťa má raz dostať vlastným čítaním" ( Mária Ďuríčková - Zlatá brána, str. 232, vydalo vydavateľstvo BUVIK, 2004).

Workshopy sa budú realizovať v rámci Slovenska vďaka finančnej podpore z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Hlavný partner projektu Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
18 500,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €