Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Saxofón - nástroj vážnej hudby

Krátky opis
Koncert kombinácie klasickej hudby a ragtimu s nemým filmom v unikátnej interpretácii pre saxofónové kvarteto. Múzejná záhrada, začiatok o 31:30 hod.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert Saxophone Syncopators v Bojniciach

Miesto konania / kraj
Bojnice / Prievidza

Termín konania
07.07.2017

Popis projektu
Koncert kombinácie klasickej hudby a ragtimu s nemým filmom v unikátnej interpretácii pre saxofónové kvarteto.

V prvej časti koncertu odznejú diela vážnej hudby od roku 1857 až po súčasnosť v origináli skomponované pre saxofónové kvarteto.
V druhej časti koncertu uvedieme projekt Večer nemého filmu, v ktorom kvarteto naživo doprevádza nemú grotesku Charlieho Chaplina hudbou zloženou zo starých veselých ragtimov z roku 1916, kedy bol tento film natočený.

Ladislav Fančovič, slovenský klavirista, saxofonista a aranžér, napísal hudbu k dvom nemémým filmom zloženú z originálnych ragtimov a hot jazzových skladieb z roku 1916, kedy boli tiento filmy natočený.
Aranžmány napísal pre saxofónové kvarteto Saxophone Syncopators, ktoré sa na staré ragtimy špecializuje. Na raritných originálnych saxofónoch zo začiatku minulého storočia opäť oživia skvelými výkonmi, humorom a hlavne pozitivizmom sršiacou hudbou brilantné nemé komické umenie.

Na dosiahnutie čo najvernejšieho a najautentickejšieho zvuku používajú Saxophone Syncopators originálne dobové hudobné nástroje z 20-tych rokov minulého storočia.

Obsadenie:
Pavol Hoďa - soprán / alt saxofón
Frederika Babuliaková - alt saxofón
Ján Gašpárek - tenor saxofón
Ladislav Fančovič - barytón saxofón, umelecký vedúci

Poujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Názov prímateľa
Občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby

Celkový rozpočet:
10 423,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €