Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Ako chutí divadlo

Krátky opis
Cieľom projektu je príťažlivou formou viesť žiakov k vnímaniu javiskového tvaru, divadelnej reči a zároveň ich motivovať k vlastnej tvorivej umeleckej činnosti. Hlavnými projektovými aktivitami sú série edukačných aktivít - divadelné prezentácie pre deti s diskusiou, workshopy a detské vystúpenia pre verejnosť.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ako chutí divadlo - workshopy

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
04.06.2019 - 18.06.2019

Popis projektu

Viete, čo sa stane, keď v divadle prestane fungovať to, čo by fungovať malo? Biletárka nevydá lístky, šatniarka nezavesí kabáty, uvádzačka neusadí hostí, osvetľovač nezapne reflektory, garderobier nenachystá kostýmy, kulisár nepripraví rekvizity... Pohroma je na svete ešte skôr, než sa na scéne objavia herci!

O tom a o všeličo inom, čo so svetom divadla bezprostredne súvisí, je náš nový popularizačný vzdelávaní program, určený žiakom a pedagógom základných škôl. A preto, učitelia základných škôl, nenechajte si ujsť príležitosť, aby ste sa ho spolu s Vašimi žiakmi zúčastnili. Pôjde o sériu workshopov a prezentácií, na ktorých sa deti zblížia s divadelným prostredím, dostanú príležitosť vyskúšať si niektoré z divadelných rolí a pod vedením kreatívnych lektorov pripravia malý javiskový tvar, ktorý budú môcť predstaviť svojim kamarátom, rodičom a blízkym - u nás, v divadelnej sále VIOLY. 

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
6 846,00 €

Výška podpory:
6 500,00 €