Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reprízy predstavení Bohovanie a Ľahké variácie lásky

Krátky opis
Bohovaním sa označuje magický proces veštenia, zasvätenia a prosenia Boha o vyjavenie toho, čo si subjekt žiada. Je to proces transformačný. Sprostredkovateľky takéhoto vyjavenia sa nazývajú bohyne.
Fotogaléria
Názov podujatia
BOHOVANIE

Miesto konania / kraj
Stará Turá / Nové Mesto nad Váhom

Termín konania
22.06.2019 - 31.12.2019

Popis projektu

V tomto predstavení bez slov, ktoré nie je imitáciou, ani rekonštrukciou žiadneho vystopovateľného bohovania, ale vlastnou podobou rituálu vytvoreného formou kolektívnej tvorby, sa na bohyne zahrajú Heidi Šinková a Katarína Zagorski v réžii a choreografii Jara Viňarského.

 žia, choreografia: Jaro Viňarský 

Účinkujú: Katarína Zagorski, Heidi Šinková 

Autorská hudba: Daniel Špiner 

Scéna, kostýmy: Mya Javorková 

Svetelný dizajn: Peter Halík 

Produkcia: Príchod Godota 

Foto: Ľuboš Kotlár, Ctibor Bachratý, Peter Brenkus

 

Video: Living documentary

 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu. 

Premiéra: 

27. 1. 2018 o 19tej hod. v Divadle Arteatro v Bratislave 

Info pre alergikov:V predstavení sa používa rašelina a nahota.

Názov prímateľa
Príchod Godota

Celkový rozpočet:
5 350,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €