Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Saxofón - nástroj vážnej hudby

Krátky opis
Koncert kombinácie klasickej hudby a ragtimu s nemým filmom v unikátnej interpretácii pre saxofónové kvarteto. Kino Malacky, začiatok o 18:00 hod.
Fotogaléria
Názov podujatia
IV. koncert 53. MHJ - Saxophone Syncopators

Miesto konania / kraj
Malacky / Malacky

Termín konania
06.04.2017

Popis projektu

V prvej časti koncertu odznejú diela vážnej hudby od roku 1857 až po súčasnosť v origináli skomponované pre saxofónové kvarteto.
V druhej časti koncertu uvedieme projekt Večer nemého filmu, v ktorom kvarteto naživo doprevádza nemú grotesku Charlieho Chaplina hudbou zloženou zo starých veselých ragtimov z roku 1916, kedy bol tento film natočený.

Na dosiahnutie čo najvernejšieho a najautentickejšieho zvuku používajú Saxophone Syncopators originálne dobové hudobné nástroje z 20-tych rokov minulého storočia.

Obsadenie:
Pavol Hoďa - soprán / alt saxofón
Ján Gašpárek - alt saxofón
Ladislav Fančovič - tenor saxofón, aranžmány
Frederika Babuliaková - barytón saxofón

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby

Celkový rozpočet:
10 423,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €