Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

LiFe VRANOV 2018 (Vranov žije čítaním)

Krátky opis
Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj vás pozývajú na 1. ročník literárneho festivalu LiFe Vranov, ktorý sa uskutoční 5. -7. júna 2019. Mesto Vranov nad Topľou navštívia známe osobnosti slovenského literárneho sveta.
Fotogaléria
Názov podujatia
LiFe VRANOV 2018 (Vranov žije čítaním)

Miesto konania / kraj
Vranov nad Topľou / Vranov nad Topľou

Termín konania
05.06.2019 - 07.06.2019

Popis projektu

LiFe Vranov žije čítaním

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj vás pozývajú na  1. ročník literárneho festivalu LiFe Vranov, ktorý sa uskutoční 5. -7. júna 2019. Mesto Vranov nad Topľou navštívia známe osobnosti slovenského literárneho sveta. Otvorenie festivalu sa uskutoční v stredu 5. júna 2019 o 10.00 h na tribúne v priestranstve pred budovou knižnice. Spisovateľov pre deti a mládež predstaví v moderovanej spoločnej besede znalec skvelého čítania a výbornej detskej literatúry Tibor Hujdič alias pán Mrkvička. Pozvanie prijali spisovatelia: Gabriela Futová, Lena Riečanská, Kristína Mišovičová, Paulína Feriancová, Ján Pochanič, Peter Gajdošík, Barbora Gajdošová.

V ten istý deň o 16.00 h bude vo vranovskej knižnici spoločná beseda s  autormi.

Vo štvrtok 6. júna sa uskutočnia besedy s jednotlivými spisovateľmi na základných školách vranovského regiónu.

V piatok 7. júna o 10.00 h privítame v knižnici lektorku Mgr. Ľubicu Bekéniovú, ktorá sa  bude venovať čitateľskej gramotnosti stredoškolákov. Už teraz sa na všetkých tešíme!              

Z verejných zdrojov podporil https://fpu.sk/sk/" target="_blank">Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu. 

Názov prímateľa
Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou

Celkový rozpočet:
2 850,00 €

Výška podpory:
2 700,00 €