Hlavná strana
Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.
V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.
Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12
SILIKÓNOVÝ TRICERATOPS A DIGITÁLNA ŽIHĽAVA
Digitálne univerzum sa denne zväčšuje, technológie sú upgradované exponenciálnym spôsobom, internet je miesto, kde zdieľa priestor to najsofistikovanejšie s tým najprízemnejším. Aj v gigantických zákutiach moderného sveta sa však dá nájsť hĺbka, poetika aj bizarná fantastika. Umelci si na výstave Silikónový triceratops a digitálna žihľava dávajú za cieľ nájsť túto poetiku a vyexportovať ju do interaktívnych objektov, inštalácií a projekcií. Ich úlohou je dať realitu pod mikroskop, rozobrať, rozložiť a následne znova spojiť do nového celku, ktorý nachádza všade hravosť, a žije pre daný priestor a okamih. Silikónový triceratops a digitálna žihľava je priekopnícky pohľad na digitálny underground, soundartové experimenty a bizarnosti hypotetického futurizmu.
Štvorica umelcov tvorí tím, ktorý má za sebou viaceré projekty, špecializujúce sa na videoart, soundart, inštalácie a performance. Silikónový triceratops a digitálna žihľava má byť pokračovaním v ich tvorivej spolupráci aj počas 2 týždňov v Topoľčanoch.
Jakub Pišek
Vo svojej tvorbe používa techniku, ako nosič, ale aj cieľ svojho záujmu. Namiesto opakovaného prezentovania starých diel sa špecializuje na tvorbu diela priamo na mieste, necháva vyniknúť génia loci, pracuje so site specific, a flexibilne reaguje na vzniknutú situáciu. Venuje sa videu, počítačovej grafike, interaktivite, i hudbe.
Beáta Kolbašovská
Pracuje s novými médiami. Zameriava sa na in situ videoinštalácie, VJ-ing, živé a multimediálne vystúpenia. Interaktívne inštalácie, ktoré tvorí a kalibruje pre špecifický priestor a atmosféru konkrétnej udalosti, sú citlivo podfarbené paletou spoločenských podtónov. Vo svojej práci využíva na komunikáciu medzi umelcami a účastníkmi pominuteľné momenty. V rámci rôznych vystúpení tiež spolupracuje s inými umelcami, čím získava reflexiu na experimentovanie a otázky percepcie. Je zakladateľkou Nano VJs, vizuálnej značky, ktorá vytvára živé vystúpenia a experimentálne video a 3D mappingy. Spolupracuje so súčasnými tanečníkmi, divadlami, interpretmi, animátormi a hudobníkmi.
Martin Kiman
Maliar a video-umelec, vníma svoje obrazy ako proces bezprostredného kontaktu s médiom, farbou a plátnom. V jeho maľbách sa strieda abstrakcia farebnej škvrny a plochy s rozpoznateľnými fragmentmi odkazujúcimi na objekty a figúru. Jeho novo-mediálna tvorba reaguje na jeho maliarsku tvorbu. Autor čerpá zo širokej škály audiovizuálneho materiálu. Svoje videá a zvukové inštalácie koncipuje ako obrazy, skladá koláže, kreslí, vystrihuje fragmenty videa a zvuku. Tie komunikujú hravosť, absurditu a paradoxy podvedomých procesov človeka v súčasnosti.
Šimon Meszároš
Spolupracovník tímu NANO VJS, experimentátor s novými médiami a konštruktér pohyblivých obrazov. Vo jeho animáciách necháva vyznievať voľné asociácie a psychologický automatizmus, ktoré vyúsťujú do nečakaných dramatických momentov. Venuje sa tiež inštaláciám a tvorbe neodadaistických objektov.
Nástupište 1-12
Celkový rozpočet:
53 380,00 €
Výška podpory:
50 000,00 €