Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Nebojte sa jazzu!

Krátky opis
Milí priatelia, tak sme pre vás aj tento rok pred koncom roka pripravili swingový večer, ktorý sa už stáva tradíciou, čomu sme veľmi radi. Tentokrát to bude večer s dvoma skvelými orchestrami - Fats Jazz Band a SwinGang. Večer je plánovaný aj na prípadne tancovanie pre tých, ktorých nohy nedokážu ostať dlho pod stoličkou. koniec koncov, táto hudba bola v čase svojho vzniku vlastne tanečnou hudbou.
Fotogaléria
Názov podujatia
Swingový večer

Miesto konania / kraj
Nové Mesto nad Váhom / Nové Mesto nad Váhom

Termín konania
09.12.2017

Popis projektu

Milí priatelia, tak sme pre vás aj tento rok pred koncom roka pripravili swingový večer, ktorý sa už stáva tradíciou, čomu sme veľmi radi.
Tentokrát to bude večer s dvoma skvelými orchestrami - Fats Jazz Band a SwinGang.

Kde: v jazzovom klube Blue Note

Kedy: 9.12.2017 o 20:00 hod.

Fats Jazz Band
Najúspešnejší štýlový orchester posledných rokov oživuje tradíciu hot jazzu a swingu 20-tych až 40-tych rokov minulého storočia.
Fats Jazz Band tvorí sedem špičkových hudobníkov a dvaja
šarmantní speváci. Pravidelne účinkujú v Česku, Rakúsku, Poľsku,
Maďarsku, Nemecku, Chorvátsku či Taliansku. Na svojom konte majú 3 CD albumy, 1 LP platňu, nomináciu na cenu Esprit a cenu súťaže Nové tváre slovenského jazzu za najlepší štýlový výkon.
Zrekonštruované dobové hudobné nástroje, štýlové oblečenie a
celkový prejav orchestra sú v úplnej zhode s obdobím, ktoré
predstavujú. Fats Jazz Band je autentický; v ich repertoári nájdete
iba originálne aranžmány tých najlepších amerických šlágrov zlatej éry jazzu presne tak, ako ich na platne nahrali jazzové legendy, ale aj slovenské tangá a foxtroty či české ‘swingovky’.
www.fatsjazzband.

Z verejných zdrojov podporil fond na podporu umenia.

SwinGang
Skupina SwinGang vznikla v Septembri 2013, a odvtedy sa snaží zachytiť a interpretovať špecifický štýl Jazz Manouche, alebo Gypsy Swing, pomocou vlastného hudobného jazyka vychádzajúceho z aktívneho štúdia autentických nahrávok. Tento tradičný jazzový druh preslávili v 30. rokoch 20. storočia najmä gitarista Django Reinhardt a huslista Stephane Grappelli ale aj muzikanti ako Angelo Debarre, súrodenci Rosenbergovci, Schmittovci, a ďalší. Aby sa skupina SwinGang čo najviac priblížila autentickému zvuku, hrá v štandardnej zostave: husle, dve originálne gitary prispôsobené špeciálne na hru Gypsy Swing a kontrabas. Celé toto harmonické zloženie dopĺňa speváčka.


Vstupenky je možné zakúpiť na: https://www.ticketportal.sk/Home/IndexNoJs?url=https%3A%2F%2Fwww.ticketportal.sk%2FVenue%2F101072 class="_4n-j _3cht fsl" data-testid="event-permalink-details">

Názov prímateľa
Swingmánia

Celkový rozpočet:
22 396,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €