Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

8.Medzinárodný folkórny festival "TRPE CHEREPOVSKI" ( Macedonsko), DFS Kelčovan

Krátky opis
Medzinárodný folkórny festival "TRPE CHEREPOVSKI" (Macedonsko) sa organizuje už ôsmy rok. Jedná sa o mládežnícky medzinárodný festival na medzinárodnej úrovni so zámerom prezentovať kultúru zúčastnených krajín a zároveň upevňovať priateľstvo a mier medzi mládežou celého sveta, to je leitmotív celého festivalu. Na festivale by našu krajinu reprezentoval popredný Detský folklórny súbor Kelčovan.
Fotogaléria
Názov podujatia
8.Medzinárodný folkórny festival "TRPE CHEREPOVSKI" ( Macedonsko), DFS Kelčovan

Miesto konania
Macedónsko

Termín konania
19.06.2019 - 23.06.2019

Popis projektu

Bohatá a dodnes živá ľudová kultúra Kysúc je stálym inšpiračným zdrojom práce pre Detský folklórny súbor Kelčovan, ktorý v roku 1972 začal pod vedením Mgr. Pavla Kužmu a Mgr. Amálky Kužmovej. Obaja sú podnes dušou tohto kolektívu.
Zbierky piesní, tradícií a zvykov, ktoré zozbierali manželia Kužmovci po kopaniciach horných Kysúc, a v ktorých nachádzame hlboké tradície drotárov a pastierov sa stali inšpiračným zdrojom pre choreografie súboru. Hlavný dôkaz choreografií je kladený na prezentáciu kysuckého folklórneho života. „Kelčovanci“ predvádzajú obdivuhodnú prirodzenú muzikalitu, interpretujúcu tradície svojich predkov a tým spoznávajú kultúrne hodnoty svojho národa. Súbor získal mnoho ocenení na medzinárodnej úrovni, z toho dôvodu je DFS Kelčovan dôstojným reprezentantom našej krajiny v oblasti folklóru. Zámerom projektu je prezentovať naše duchovné bohatstvo prostredníctvom mladých ľudí, ktorí sú našou budúcnosťou.

Názov prímateľa
Dom kultúry v Čadci

Celkový rozpočet:
4 800,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €