Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

koncerty gregoriánskeho chorálu 2019

Krátky opis
Tempus Paschale - koncert gregoriánskeho chorálu (Prešov, 2.6.2019 o 17.00 hod.)
Fotogaléria
Názov podujatia
TEMPUS PASCHALE- koncert gregoriánskeho chorálu

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
02.06.2019

Popis projektu
TEMPUS PASCHALE-  koncert gregoriánskeho chorálu
 
2. júna 2019 o 17:00 vo Františkánskom kostole sv. Jozefa v Prešove
 

 
Na koncerte zaznejú kompozície z rôznych vrstiev gregoriánskeho chorálu, a aj zo stredovekého Uhorska a z Notovaného breviára zo 14. storočia uloženého v Prešove.  Okrem vokálneho jednohlasu bude na koncerte priestor aj pre ranú polyfóniu a improvizovaný viachlas inšpirovaný neskorostredovekými hudobnými postupmi i zvukovými charakteristikami súčasných sláčikových nástrojov klasickej hudby (husle, viola, violončelo, kontrabas).
Názov prímateľa
Musica perpetua

Celkový rozpočet:
5 264,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €