Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Banská Štiavnica 2019: Renovácia identity

Krátky opis
Prebúdzanie čitateľov v deťoch predškolského veku - seminár pre učiteľov materských škôl. 24.5.2019 v škole Bakomi o 9.00
Fotogaléria
Názov podujatia
Literárny workshop

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
24.05.2019

Popis projektu

Seminár pre učiteľov v materských školách:


Prebúdzanie čitateľov v deťoch predškolského veku


Seminár je určený pre pedagógov predprimárneho vzdelávania a jeho cieľom je priniesť inšpirácie, ktoré pomáhajú rozvíjať v deťoch zvedavého čitateľa.


Cez čítania z kníh a ich rozbor si predstavíme rôzne typy práce s knihou a spoločne budeme hľadať  odpovede na otázky: Prečo chceme aby sa deti stali čitateľmi?, Ako  vzbudiť zvedavosť na knihu a čítanie?, Ako čítajú nečitatelia?, Ako vybudovať čitateľsky priaznivé prostredie?, Ako inšpirovať rodičov,  aby čítali deťom? či Ako budovať knižnicu?


Celodenný seminár sa uskutoční 24.5. od 9.00 hod v škole Bakomi na ulici Gollnerovej-Gwerkovej v Banskej Štiavnici (bývalá budova Gymnázia vedľa Katolíckej školy) Potrvá cca 7 hod.


Organizujeme viacero seminárov pre učiteľov, v ďalších termínoch. Tento Seminár je však špeciálne určený pre škôlky. Vstup je bezplatný vďaka podpore Fondu na podporu umenia, ktorý akciu podporil z verejných zdrojov v akcii Almazia, B.Štiavnica Mesto kultúry.Tibor Hujdič alias pán Mrkvička

Propagátor čítania detí a deťom. Cez dramatizované čítania a predstavovanie kníh inšpiruje deti na školách k čítaniu. Pre učiteľov, knihovníkov a rodičov lektoruje semináre na podporu záujmu o čítanie detí a na rozvoj čitateľskej gramotnosti. Spoluzakladal detské internetové kníhkupectvo Mrkvička, bol moderátorom autorskej rozhlasovej relácie Detská knižnica zameranej na kvalitné knihy pre deti a mládež. Je autorom knihy hier Rodičia ako detské ihrisko, ktoré využívajú dotyk a očný kontakt na rozvíjanie vzťahu medzi rodičom a dieťaťom.


 

Viktória Barátová

Mama, pedagóg a nočná sova. Vedie predškolské zariadenie v Košiciach a triedu najmladších škôlkarov. Spolu s pedagógmi vytvárajú v škôlke atmosféru, ktorá podnecuje deti, aby si našli cestu k čítaniu cez svoje záľuby, záujmy alebo cez osobnú situáciu. Súčasťou tohto prístupu je aj podporovanie pozitívneho vzťahu k čítaniu v rámci celej rodiny, čo napomáha aj k pevneniu 
vzťahu rodič-dieťa.


Názov prímateľa
Mesto Banská Štiavnica

Celkový rozpočet:
369 035,00 €

Výška podpory:
286 925,00 €