Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

U nás taká obyčaj..., foklórne večery v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave

Krátky opis
Folklórny večer s folklórnou skupinou Bučina z Pače ponúkne záujemcom o tradičnú kultúru zaujímavé pracovné zvyky, ktoré spracovala do scénickej podoby. Obec Pača je zaujímavá aj svojim nárečím a ďalšími zvláštnosťami, ktoré skupina uvedie vo svojom programe.
Fotogaléria
Názov podujatia
So spevom to ide ľahšie

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
29.05.2019

Popis projektu

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, ponúka ďalšie stretnutie s ľudovými tradíciami. V stredu 29. mája 2019 folklórna skupina Bučina z Pače predstaví zo svojho repertoáru scénicky spracované pracovné zvyky a obyčaje. Zvykoslovný program  skupiny doplnia nositeľky tradícií, porozprávajú aj o ďalších činnostiach a speváckych príležitostiach na dedine v časoch minulých.  

Názov prímateľa
Gemerské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
3 850,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €