Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Dilongova Trstená 2019

Krátky opis
Dilongova Trstená je celonárodná recitačná súťaž v umeleckom prednese slovenskej a svetovej spirituálnej poézie a prózy. Uskutoční sa 7. júna 2019 v Trstenej a opäť bude hostiť recitátorov z celého Slovenska. Súťaž sa koná na počesť významného trstenského rodáka, básnika, prozaika, dramatika Rudolfa Dilonga.
Fotogaléria
Názov podujatia
XXVIII. ročník celonárodnej recitačnej súťaže v umeleckom prednese slovenskej a svetovej spirituálnej poézie a prózy Dilongova Trstená

Miesto konania / kraj
Trstená / Tvrdošín

Termín konania
07.06.2019

Popis projektu

Dilongova Trstená je celonárodná recitačná súťaž v umeleckom prednese slovenskej a svetovej spirituálnej poézie a prózy. Uskutoční sa 7. júna 2019 v Trstenej a opäť bude hostiť recitátorov z celého Slovenska. Súťaž sa koná na počesť významného trstenského rodáka, básnika, prozaika, dramatika Rudolfa Dilonga. Rudolf Dilong sa svojou tvorbou radí medzi najvýznamnejších a najplodnejších https://sk.wikipedia.org/wiki/Autor" title="Autor">autorov https://sk.wikipedia.org/wiki/Autor" title="Katolícka moderna">katolíckej moderny. Vo svojich dielach sa venoval najmä témam detstva a často opisoval svoju rodnú https://sk.wikipedia.org/wiki/Autor" title="Orava (región)">Oravu, čo mu poskytovalo vítané útočište a stabilitu najmä v období https://sk.wikipedia.org/wiki/Autor" title="Druhá svetová vojna">2. svetovej vojny. Dilongova Trstená je jednodňová nepostupová súťaž. V roku 2019 sa uskutoční už dvadsiaty ôsmykrát. Recitátori súťažia v štyroch kategóriách - poézia zvlášť, próza zvlášť.  Recitačná súťaž prebieha v Dome kultúry v Trstenej a ZŠ s MŠ R. Dilonga v Trstenej. Cieľom projektu je šírenie a popularizovanie autorov duchovnej poézie a prózy na Slovensku a vo svete. Súťaž výrazne prispieva k vyhľadávaniu talentovaných a nadaných žiakov a študentov v oblasti umeleckého slova, vedie ich k samostatnej tvorivej činnosti, upevňuje ich záujem o sebavzdelávanie, prispieva k účelnému využívaniu voľného času, vytvára podmienky pre úspešnú prezentáciu týchto aktivít v školách a na kultúrnych podujatiach. Najvýraznejším prínosom projektu je propagácia kultúry prostredníctvom umeleckého slova, upevňovanie hodnôt a kladného vzťahu k literatúre, propagovanie kultúrneho potenciálu regiónu Hornej Oravy. 

Názov prímateľa
Mesto Trstená

Celkový rozpočet:
2 500,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €