Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Mozart deťom: Bastien a Bastienka

Krátky opis
Organizované predstavenie spevohry 12-ročného W.A.Mozarta Bastien a Bastienka pre žiakov základných škol v meste kultúry 2019 Banská Štiavnica.
Fotogaléria
Názov podujatia
Mozart deťom Banskej Štiavnice: Bastien a Bastienka

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
30.05.2019

Popis projektu

Dňa 30.5.2019 o 11.00 hod. realizujeme v rámci projektu Mesto kultúry 2019 v Dome kultúry v Banskej Štiavnici organizované predstavenie veselej spevohry 12-ročného W.A.Mozarta: Bastien a Bastienka pre žiakov ZŠ J.Horáka a ZŠ J.Kollára v Banskej Štiavnici. Mozartova hudba bude deťom predstavená veku primeraným a hravým spôsobom pri zachovaní maximálnej interpretačnej kvaliti v podaní mladých profesionálnych umelcov. Cieľom projektu je priblížiť klasickú hudbu a operu deťom v Meste kultúry Banská Štiavnica 2019, aby aj najmladšia generácia poslucháčov mohla aktívne participovať na tomto rámcovom celoročnom podujatí. 

Účinkujúci:  Viktória Ballánová - soprán (Bastienka), Pavol Oravec - tenor (Bastien), Jaroslav Pehal - bas (Colas), René Schleiffeir - Mozart (moderátor), súbor starej hudby Il Cuore Barocco, Daniel Simandl - dirigent
Názov prímateľa
Harmonia Seraphica

Celkový rozpočet:
3 162,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €