Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Nebojte sa jazzu!

Krátky opis
Koncert swingovej hudby spojený s tančiarňou Vás prenesie do obdobia 20-tych až 40-tych rokov minulého storočia. Naučíte sa aj zopár tanečných krokov tanca Charleston a vychutnáte si skvelé výkony orchestra Fats Jazz Band.
Fotogaléria
Názov podujatia
Swingová tančiareň

Miesto konania / kraj
Fiľakovo / Lučenec

Termín konania
16.06.2017

Popis projektu

Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove 16-ho júna usporiada Swingovú tančiareň. Tanečné podujatie svojich návštevníkov zanesie späť do starých čias 20-tych – 40-tych rokov minulého storočia, preto záujemcov očakávajú v dobovom oblečení. Do hudby zahrá swingový orchester Fats Jazz Band z Bratislavy. V prestávke dvojhodinového tanečného podujatia uvidíte ukážku swingových tancov. Možnosť rezervácie miest a predpredaj vstupeniek osobne v MsKS alebo online na web stránke: http://www.kultura.filakovo.sk/" rel="nofollow" target="_blank" data-lynx-mode="async" data-lynx-uri="http://www.kultura.filakovo.sk/"
Tanečný večierok je mimoriadnou akciou série podujatí s názvom KLUB 2017 – Live Music Night, ktorá sa do klubových podujatí zapadá svojou povahou živej hudby. Myšlienka Live Music Night vznikla v roku 2016 na podnet MsKS, miestnych hudobníkov a milovníkov hudby a ponúka možnosť predstaviť sa fiľakovským hudobníkom.

Swingová hudba 30. a 40. rokov minulého storočia v podaní najúspešnejšej slovenskej swingovej kapely posledných rokov.
Atmosféru noblesnej doby 30. a 40. rokov minulého storočia, epochu elegantných gentlemanov a pôvabných dám v róbach vytvorí počas večera 9-členný swingový orchester Fats Jazz Band. Sedem skvelých hudobníkov a dvaja očarujúci speváci rozprúdia divákom krv v žilách a prenesú ich do swingovej éry 20. storočia. Umeleckým vedúcim Fats Jazz Bandu je jeden z najlepších slovenských klaviristov, Ladislav Fančovič. Koncert príjemnej, tanečnej hudby, plnej eufórie a ľahkosti bytia, sľubuje publiku nezabudnuteľný zážitok.

FATS JAZZ BAND v zložení:
Ladislav Fančovič, klavír, umelecký vedúci
Ľubomír Kamenský, trúbka
Branislav Belorid, trombón
Pavol Hoďa, klarinet, tenorsaxofón
Michal Matejka, gitara
Patrik Fičor, bicie
Pavol Kušík, kontrabas
Jana Dekánková, spev
Matúš Uhliarik, spev, klavír

Viac informácií na: http://www.kultura.filakovo.sk/" rel="nofollow" target="_blank" data-lynx-mode="async" data-lynx-uri="http://www.kultura.filakovo.sk/" class="word_break">
www.kultura.filakovo.sk/klient-1206/kino-306/stranka-10922/film-156924
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Swingmánia

Celkový rozpočet:
22 396,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €