Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Umelecké aktivity bees-R 2019

Krátky opis
Reprízy bees-R v roku 2019 na Slovensku.
Fotogaléria
Názov podujatia
70 SUKIEN MALA

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
22.05.2019 - 31.12.2019

Popis projektu

… a všetky ju prežili. Napriek tomu, že to sú už desaťročia, možno storočia, čo sa ľudstvo pominulo, jeho odtlačky zahltili priestor a ostávajú ako stopy na mieste činu, ako zablúdení fantómovia.

70 sukien mala je choreografickou mozaikou vyskladanou z útržkov príbehu deštrukcie a zániku. Je metamorfózou tela, ktoré sa zasekáva, rozpúšťa, ktoré sa mení na handru, bábku alebo marionetu, ovládané, zdá sa, vlastnou nenásytnosťou.


"Najsilnejším pocitom z inscenácie je spôsob, akým sa Jana Tereková pohybuje, ako kreše zo seba pohyby, pracuje s rukami, ktorými sa prediera vzduchom, s otočkami a s rovnováhou. Dokáže diváka vtiahnuť do svojho sveta. Každá časť, ktorá je rámcovaná vyzliekaním nohavíc, akoby v sebe nosila iný prvok, akoby sa stávala niekým iným.“ Marek Godovič : Od sukne k nohaviciam (http://www.tanecportal.sk/?fbclid=IwAR3TzurULBkgzUTvttyNgPuklDYQZxYofl9CTRnLaX9hxdiF-WdNDAwK0NM" rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover" data-lynx-uri="http://www.tanecportal.sk/?fbclid=IwAR3TzurULBkgzUTvttyNgPuklDYQZxYofl9CTRnLaX9hxdiF-WdNDAwK0NM" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">http://www.tanecportal.sk/?fbclid=IwAR3TzurULBkgzUTvttyNgPuklDYQZxYofl9CTRnLaX9hxdiF-WdNDAwK0NM")


Námet, choreografia, tanec: Jana Tereková
Scéna, kostým: Gabriela Paschová, Martin Čech
Hudba a hudobný mix: Joseph Champagnon s použitím nahrávok od Francisca Canara
Vonkajší pohľad: Lucia Holinová
Svetelný dizajn: Boris Adamčík
Technická podpora: Jakub Branický

Foto: Lea Lovišková

22.5. 2019 o 19:00 v Divadle TICHO a spol.


Workshop súčasného tanca ako súčasť projektu sa uskutoční v Noir Dance Company v Ružovej doline dňa 21/A dňa 21.5.2019 od 17:30 - 19:30 hod.

Workshop je možnosťou preskúmať témy, pohybové kvality a kompozičné postupy, ktoré Jana Tereková rozvíja v predstavení 70 SUKIEN MALA. Vzťah tela a odevu: telo hýbuce odevom, telo hýbané odevom. Telo autonómne a telo manipulované. Telo, ktoré sa mení sa na handru, bábku, marionetu, ktoré sa rozpúšťajúce, zasekáva, padá. Workshop určený pre všetky úrovne účastníkov.Poďakovanie

Ďakujeme za podporu divadla TICHO a spol.
Projekt realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.
Fond na podporu umenia je hlavný partner projektu.

Názov prímateľa
bees-R

Celkový rozpočet:
5 450,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €