Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Nebojte sa jazzu!

Krátky opis
Celodenný program v rámci ktorého odznie aj raný jazz v podaní orchestra Fats Jazz Band
Fotogaléria
Názov podujatia
Ružinovská promenáda

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
11.06.2017

Popis projektu

Podujatie zaháji kultový muzikál Mariána Vargu, Pavla Hammela, Jána Štrassera, Kamila Peteraja a Alty Vášovej Cyrano z predmestia. Ide o veľkolepo koncipovaný koncert v podaní 25-členného Art Music Orchestra a sólistov Divadla Novej scény. Osobitý punc programu dodá aj špičkový a svetoznámy Spevácky zbor Lúčnica, ktorý svojím vokálnym podielom na koncerte obohatí audiovizuálne koncipované návraty k legendárnemu dielu.

Program bude pokračovať vystúpením https://www.facebook.com/fatsjazzband/" data-hovercard="/ajax/hovercard/page.php?id=125630140850963&extragetparams=%7B%22directed_target_id%22%3A133922713831757%7D" data-hovercard-prefer-more-content-show="1">FATS JAZZ BAND. Orchester založený klavírnym virtuózom Ladislavom Fančovičom, oživí tradíciu hot-jazzu a swingu 20-tych až 40-tych rokov, ktorá Vás prenesie do iného sveta, rozprúdi krv a vráti do dôb noblesy, elegantných rób a horúcich večierkov.

Charizmatický český operný a muzikálový spevák a herec, Daniel Hůlka, známy z muzikálov Dracula a Monte Cristo zaspieva svoje obľúbené piesne a hity ako Šrámy lásky, Rok dvoutisící či Titanic

Speváčka Leona Machálková predstaví tie najväčšie české muzikálové hity ako aj výber z autorskej tvorby.

Hlavným hosťom Ružinovskej promenády a vrcholom večera bude určite koncert speváka popmusic, muzikálov aj rocku Jiřího Korna, ktorého kariéra začala v 60. rokoch a pokračovala v skupine Olympic. Jiří Korn je autorom hitov Žal se odkládá, Yvetta, Ještě tě mám plnou náruč či Jednou hůř, jednou líp.

Orchester Gustava Broma bude pod taktovkou Vlada Valoviča doprevádzať koncerty Daniela Hůlku, Leonu Machálkovú aj Jiřího Korna a roztancuje a poteší svetovými hitmi jazzu a swingu uplynulého storočia.

Čerstvý vietor do plachiet hudobnej atmosféry Ružinovskej promenády prinesie mladá, novozaložená a talentovaná bluesová kapela, Blue Zodiac, ktorá prvýkrat debutovala v súťaži amatérskych kapiel a získala titul Kapela Ružinova 2017.

Vstup voľný

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Viac informácií na https://www.facebook.com/fatsjazzband/" rel="nofollow" target="_blank" data-lynx-mode="async" data-lynx-uri="https://www.facebook.com/fatsjazzband/" class="word_break">
podujatie/ruzinovska-promenada-2017/

Názov prímateľa
Swingmánia

Celkový rozpočet:
22 396,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €