Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hudobné ročné obdobia

Krátky opis
Predposledný jarný deň sa uskutoční koncert súrodeneckej dvojice Jordany a Ivana Palovičovcov. Koncert dua klavír-viola sa realizuje 30-ho mája so začiatkom o 17.00 hodine v koncertnej sále Základnej umeleckej školy. V predstavení súrodencov odznejú skladby Suchoňa, Brahmsa, Szymanowska, Zeljenka a Bowena.
Fotogaléria
Názov podujatia
Hudobné ročné obdobia - Jarný koncert klasickej hudby - Jordana Palovičová (klavír) a Ivan Palovič (viola)

Miesto konania / kraj
Fiľakovo / Lučenec

Termín konania
30.05.2019

Popis projektu

Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove odštartovalo novú sériu podujatí pod názvom Hudobné ročné obdobia v roku 2019. Komornými koncertmi by chcelo priblížiť krásy vážnej hudby záujemcom. Na zimnom koncerte sa s veľkým úspechom predstavil Beliczay Quartet v galérii Mestského vlastivedného múzea. Aktuálny jarný koncert odohrá súrodenecká dvojica Jordana Palovičová (klavír) a Ivan Palovič (viola). Po májom koncerte sa uskutoční ešte letný koncert klasickej hudby v rámci festivalu UDVart, kde sa publikum môže tešiť melódiám dua gitara-vibrafón v podaní Štefana Szabóa a Jána Fialu. Sériu podujatí Hudobné ročné obdobia ukončí jesenný koncert husľového dua Reiter Duo. Spoluorganizátorom jarného koncertu je ZUŠ – MAI Fiľakovo. Sériu podujatí pod názvom Hudobné ročné obdobia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Názov prímateľa
Mestské kultúrne stredisko

Celkový rozpočet:
2 930,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €