Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Renesancia tisovských rozprávok

Krátky opis
Verejné predstavenie projektu s ukážkami tisovských rozprávok nahratých na CD a piesní, ktoré slúžia ako hudobný podklad.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert a krst CD-nosiča

Miesto konania / kraj
Tisovec / Rimavská Sobota

Termín konania
29.05.2019

Popis projektu

Codex Taxoviensis A, B, C (Codexy Tisovské A, B, C) sú cenným prameňom slovenských rozprávok a povestí zozbieraných pred Pavlom Dobšinským. Zápisy vznikli v prvej polovici štyridsiatich rokov devätnásteho storočia, pred uzákonením spisovnej slovenčiny Ľudovítom Štúrom. Aj v druhom vydaní rozprávky narozprával tisovský rodák p. Ján Valentík. Dlhé roky až do odchodu do dôchodku bol členom Rozhlasového hereckého súboru bratislavského rozhlasu. Rozprávky uvedieme interaktívne so sprievodom tisovských ľudových piesní.

Názov prímateľa
ZÁKLADNÁ UMELECKÁ ŠKOLA TISOVEC

Celkový rozpočet:
1 200,00 €

Výška podpory:
1 000,00 €