Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrno-vzdelávacie aktivity Priestor Súčasného Tanca 2019

Krátky opis
Tanečno-pohybový workshop pre deti a rodičov. Podpora vzťahov a neverbálnej komunikácie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Dancefabrik pre deti a rodičov

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
19.05.2019

Popis projektu

Tanečno-pohybový workshop prináša podporu vzťahu medzi dieťaťom a rodičom skrz pohybovú komunikáciu a radosť z pohybu.

V jednoduchosti je krása, áno aj v tanci je jej veľa. Príďte na pohybový workshop, z ktorého budete odchádzať pekní, teda takí, akí ste. Podstatná je radosť z pohybu, nie dokonalá estetická forma.

FB event: https://www.facebook.com/events/420115488829067/https://www.facebook.com/events/420115488829067/">https://www.facebook.com/events/420115488829067/ style="color: rgb(29, 33, 41); font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">
Základom workshopu je neverbálna komunikácie medzi dieťaťom a rodičom skrz telo, pohyb, dotyk, či dych. Pohybové hry, ktoré podporujú prirodzený prejav, predstavivosť, tvorivosť a vnímanie vlastného tela. Budeme objavovať rôzne možnosti pohybu v priestore vo dvojiciach (dieťa a rodič) alebo v skupine.

Vhodné pre deti vo veku: 3 až 8 rokov.
Vstup: dieťa 3,00 €/dospelí zdarma / BlackBox
čas: 15.00-16.30

Účasť je potrebné potvrdiť vopred emailom na: pst.kosice@gmail.com alebo telefonicky: 0911 811 095 (Michaela Sabolová). Workshop sa bude realizovať pri minimálnom počte nahlásených účastníkov 3 páry (dieťa-rodič).

Je vhodné si priniesť pohodlné oblečenie na prezlečenie. Starí rodičia sú tiež vítaní. Predošlé tanečné skúsenosti nie sú potrebné. Lektorkou, alebo skôr sprievodkyňou workshopom, bude Michela Sabolová z PST - Priestor Súčasného Tanca o.z..

Lektor:
Michaela Sabolová sa od scénického tanca dostala k súčasnému tancu a performatívnemu umeniu. Venuje sa tanečným aktivitám, ktoré zastrešuje iniciatíva PST-Priestor Súčasného Tanca o.z.. Je absolventkou bakalárskeho štúdia v odbore Liečebná pedagogika a školy Vedomého Pohybu Reny Milgrom (Praha, Česka republika). V súčasnosti je účastníčkou Certifikovaného vzdelávacieho programu Laban/Bartenieff Fundamentals studies (Berlín, Nemecko). Pri svojej práci prepája súčasný tanec s týmto somatickým systémom.

PST - Priestor Súčasného Tanca o.z.: Iniciatíva na rozvoj súčasného tanečného umenia v meste Košice.
"Veríme, že tanec podporuje seba-rozvoj človeka, kultiváciu nie len tela, ale aj ducha a tým prispieva k tvorbe príjemného prostredia pre jednotlivca ako aj celú spoločnosť."

Názov prímateľa
PST- Priestor Súčasného Tanca o.z.

Celkový rozpočet:
5 225,00 €

Výška podpory:
4 500,00 €