Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Nikolaj Nikitin, Ľuboš Šrámek a hostia

Krátky opis
Koncert autorskej jazzovej hudby autorov Nikolaja Nikitina a Ľuboša Šrámeka s hosťami: Samuel Hošek- spev, Štefan Bartuš- kontrabas a Marián Ševčík - bicie. Koncert sa koná v priestoroch hudobného baru La musica v čase 20:00-22:00 hod.
Fotogaléria
Názov podujatia
Nikolaj Nikitin, Ľuboš Šrámek a hostia

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
17.05.2019

Popis projektu

https://hudba.zoznam.sk/spravy/09-05-2019-nikolaj-nikitin-a-lubos-sramek-vyrazaju-na-turne-s-hostami-roznych-generacii/


https://hudba.zoznam.sk/spravy/09-05-2019-nikolaj-nikitin-a-lubos-sramek-vyrazaju-na-turne-s-hostami-roznych-generacii/">https://hudba.zoznam.sk/spravy/09-05-2019-nikolaj-nikitin-a-lubos-sramek-vyrazaju-na-turne-s-hostami-roznych-generacii/


style="font-family: -webkit-standard;">

Hudba vychádzajúca z autorskej dielne dvoch významných slovenských jazzových hudobníkov a improvizačných výstupov ich hostí. Jadro koncertu tvorí hudba z doterajších aj z pripravovaných albumov oboch autorov. Spolupráca Nikitina a Šrámeka funguje od roku 2007 a obaja autori sú akceptovaní na európskej jazzovej scéne. Medzi ich úspechy patria aj koncerty v USA, v Kanade, či koncert pre stanicu O1 (ORF) v živom vysielaní. V roku 2010 vyšiel týmto dvom umelcom spoločný mp3 album „Live in Murmansk", záznam zo živého koncertu z „Artic jazz festivalu" v ruskom meste Murmansk. Neskôr spolupracovali spolu so SND na interaktívnych koncertoch „In medias jazz", v priestoroch SND. Okrem aktívneho koncertovania spolupracovali na viacerých nahrávkach. S Tomom Harrellom nadviazali spoluprácu v USA, s Klemensom Marktlom spolupracuje Ľuboš Šrámek viac ako 15 rokov, s Miroslavom Vitoušom začali hudobníci spolupracovať v roku 2013, kedy v Hudobnom fonde vyšlo CD Polajka/Nikolaj Nikitin ensemble with Miroslav Vitouš: Tales from My Diary. Autorská dvojica ďalej solupracovala s hudobníkmi ako Gregory Hutchinson, Peter Erskine, JD Walter, Lonnie Plaxico, Stanley Banks, či Patches Stewart.

Počas májového turné sa predstavia v spoločnosti vzácnych hudobných hostí z prostredia slovenskej jazzovej scény. 

Štefan Pišta Bartuš - kontrabas
Kristína Mihaľová - spev
Samuel Hošek - spev
Marián Ševčík - bicie nástroje

Názov prímateľa
Hlava XXII Združenie pre rozvoj kultúry a integrácie telesne postihnutých

Celkový rozpočet:
6 700,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €