Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Autorské čítania Medziriadky

Krátky opis
Medziriadkovské čítačky pokračujú v prozaickej šnúre. Na naše májové čítanie prijali pozvanie do Levíc spisovateľka Jana Bodnarova, finalistka aktuálneho ročníka ceny Anasoft litera, a mladá prozaička, Medziriadkarka Emma Vičanová. Moderovať bude Radovan Potočár. Autorské čítania Medziriadkov z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia. Podujatie spoluorganizuje Mestské kultúrne stredisko Levice.
Fotogaléria
Názov podujatia
Autorské čítanie - Jana Bodnárová a Emma Vičanová

Miesto konania / kraj
Levice / Levice

Termín konania
15.05.2019

Popis projektu

Hosťkou našej májovej čítačky bude prozaička, poetka a kunsthistorička Jana BodnárováPo štúdiách na FF UK v Bratislave pracovala viac ako desať rokov ako pamiatkarka pri záchrane umelecko-historických pamiatok v Prešove a písala články a štúdie o súčasnom výtvarnom umení. Od začiatku 90. rokov sa venuje takmer výlučne literárnemu písaniu. Popri publikovaní nových kníh próz, tvorby pre deti, rozhlasových hier a televíznych scenárov, sa od polovice 90. rokov žačala venovať taktiež tvorbe a prezentácii video performancií v domácich galériách a experimentálnych divadelných scénach, ako aj v zahraničí. Žije v Košiciach.

Ako je na medziriadkovských čítačkách zvykom, okrem známeho etablovaného autora či autorky svoju tvorbu predstavuje aj začínajúci autor alebo autorka z Medziriadkov. Emma Vičanová má 17 rokov a chodí na Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch. Od 2015 sa so svojou prózou pravidelne zúčastňuje súťaží Medziriadky a Literárna Senica Ladislava Novomeského, kde minulý rok získala 1. miesto a Cenu Literárneho informačného centra. Po strednej škole by chcela študovať divadelnú réžiu na VŠMU v Bratislave.


Názov prímateľa
Medziriadky

Celkový rozpočet:
3 190,00 €

Výška podpory:
2 900,00 €