Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Inštalácia/Telo/Zvuk/Svetlo

Krátky opis
DUAL tanečné predstavenie Námet: Ľudia žijúci vedľa seba, každý vo svojom vlastnom svete. Vzťah zameraný trhovo, zahltený povinnosťami a/alebo modernými technológiami odpútavajúce pozornosť mimo prežívania vzťahu. Kto má viac sily dokázať? Kto môže ponúknuť pre vzťah hodnotu? A môžme?
Fotogaléria
Názov podujatia
D U A L

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.11.2017 - 30.05.2018

Popis projektu

D U A L 

PREMIÉRA 

30.11.2017/ŠTVRTOK 19.00 alternatívna scéna divadla P.O.Hviezdoslava

Ľudia žijúci vedľa seba, každý vo svojom vlastnom svete. Vzťah zameraný trhovo, zahltený povinnosťami a/alebo modernými technológiami odpútavajúce pozornosť mimo prežívania vzťahu. Kto má viac sily dokázať? Kto môže ponúknuť pre vzťah hodnotu? A môžme?


Predstavenie vychádza z výskumu. Výskumom sme vytvárali a ladili hudobné nástroje – drevené kontajnery, na ktoré boli pripevnené piezo-elektrické snímače. Jednalo sa o snímanie vibrácií materiálu, ktoré vznikajú pri pohybe tanečníka v kontajneri, prípadne pri úderoch na kontajner. Je to pohyb a telo tanečníka, ktorý kontajnery rozozvučí a uvádza nás do imaginárneho zvukovo-svetelného sveta.  Zvukový výstup sa následne zaznamenáva a spracováva pomocou softwaru v počítači.Projekt vychádza zo spolupráce choreografky a tanečníčky K.Brestovanskej/ 16 a hudobníka M.Kosorína/ZOOand Aquarium.


námet, réžia, choreografia / Katarína Brestovanská

zvuková a svetelná inštalácia / Martin Kosorín

svetelný dizajn / Ints Plavnieks

kostýmy / Erika Daxnerová

inštalácia objektov / Dana Kleinert, Oliver Kleinert

interpreti / Edita Antalová,  Lukáš Bobalík

produkcia / Katarína Zjavková

media set/ Marianna Lutková


trailer:

https://vimeo.com/207262871

https://vimeo.com/207262871">https://vimeo.com/207262871

class="p4">

MAPA


Cena 10€/dospelý, 8€ mládež/seniori

Lístky:


https://vimeo.com/207262871

https://vimeo.com/207262871">https://vimeo.com/207262871

class="p4">


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Hlavným partnerom projektu je Fond na podporu Umenia

Názov prímateľa
En Vorentoe, o.z.

Celkový rozpočet:
4 950,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €