Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Rekviem - spomienka na 430. výročie smrti Pavla Kyrmezera

Krátky opis
Koncert Speváckeho zboru Technik STU, ktorý sa uskutoční 18.5. (sobota) o 19.00 hod. v banskoštiavnickom Kostole sv. Kataríny na Radničnom námestí, bude pietnou spomienkou na literáta Pavla Kyrmerzera ako aj ďalších rodákov tohto baníckeho mesta.
Fotogaléria
Názov podujatia
Rekviem - spomienka na 430. výročie smrti Pavla Kyrmezera - Spevácky zbor Technik STU a jeho hostia pozývajú na koncert do Kostola sv. Kataríny

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
18.05.2019

Popis projektu

Okrem veršov z diela Pavla Kyrmezera zaznie pre divákov Duruflého Requiem op. 9 a zádušnú atmosféru dotvorí aj svetová premiéra Brevi oratione pro defunctis z pera slovenského skladateľa Ľuboša Bernátha. Vstupné na koncert bude dobrovoľné. Podujatie sa koná vďaka grantovému programu Fondu na podporu umenia pre akcie v Banskej Štiavnici, ktoré sa pre rok 2019 stalo slovenským Mestom kultúry. 

Na koncerte sa predstavia altistka Judita Andelová, barytonista Roman Krško, organista Peter Mikula, sláčikové kvarteto Mucha Quartet a Spevácky zbor Technik STU. Dirigentskej taktovky sa ujme Petra Torkošová.


Názov prímateľa
Pro Technik STU

Celkový rozpočet:
6 750,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €