Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrno - osvetové aktivity v okrese Veľký Krtíš

Krátky opis
Tvorivá dielňa zameraná na ľudové stavby a kultúru bývania v obci Hrušov na prelome 19. a 20. storočia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tradičné staviteľstvo

Miesto konania / kraj
Hrušov / Veľký Krtíš

Termín konania
23.05.2019 - 25.05.2019

Popis projektu

Tvorivá dielňa - Tradičné staviteľstvo sa bude konať v autentickom prostredí hrušovských lazov - Jablonec. Záujemcovia sa dozvedia ako sa kedysi spracovávali a využívali prírodné materiály - HLINA /úpravy podlahy a stien/, TRSTINA /strešná krytina/, KAMEŇ /štiepanie a úprava/, DREVO /ručne kresané hrady/ a LIESKA /vypletanie steny/. 

Názov prímateľa
Hontiansko-ipeľské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
17 900,00 €

Výška podpory:
17 000,00 €